Proč jsem se rozhodla psát Blog?

Jmenuji se Martina Smolíková. Ještě než začnete číst, doporučuji se podívat na Kdo jsme. Zde jsem nastínila mé životní kroky, které mě dovedly až sem, k tvorbě článků a příspěvků nejen pro chůvy, ale i pro učitele mateřských škol a rodiče.

Život s dětmi

Poslední 4 roky se vše točí nejen kolem práce, ale především kolem dětí. A to je právě to, co řeší ne jedna maminka, ale tisíce maminek, tatínků a další členové rodiny. Před třemi lety, v době, kdy se mi narodil první syn Matěj a nehodlala jsem se vzdát své práce, jsem si neustále kladla otázku, jak to vše zvládnu? Pečovat o miminko, udržet domácnost v čistotě, pracovat ve své firmě, mít spokojeného manžela a k tomu být ještě spokojená já?

Ráda bych vám řekla, jak je to jednoduché a dala vám návod na zaručených 5 kroků, které vás k tomuto ideálu dovedou. Opak je ale pravdou, a proto jsem hledala a stále hledám způsoby, jak skloubit vše kolem rodiny, práce a ještě si k tomu najít nějaký čas pro sebe, abych se z toho nezbláznila.

Asi je to klišé, ale potvrzuji, že rodičovská dovolená opravdu není dovolená. Od dovolené očekávám, že si pořádně odpočinu, naberu sílu, chytnu bronz a odnesu si z dovolené spoustu nových krásných zážitků. Rodičovská dovolená je opravdu továrna na nové zážitky, ale nemůžu říct, že jen ty hezké. Neprospané noci, strach o nemocné děti, malé i velké úrazy, stálá pohotovost odvrátit nějakou pohromu, papání, čůrání, kakání … to je vše, co bere radost z rodičovské dovolené. A co teprve když nastane situace, o které nic nevím?

Internet – výhoda či nevýhoda?

„Ještě že existuje internet“, říkám si. Co nevím, to dohledám na internetu. Mnohdy se ale na tomto výroku zaseknu. Existuje totiž tolik webových stránek, diskuzí, publikací, názorů, že se přistihnu, že po jejich přečtení vlastně nevím, čemu mám věřit, co je vhodné řešení, jaká je správná cesta pro můj problém. A čas utíká a zjišťuji, že právě čas je ta nejdražší komodita, kterou mám.

Vzdělávání

Protože již přes deset let působím v andragogice a vzdělávání dospělých, má pozornost se v době, kdy jsem se stala maminkou, zaměřila právě na děti. Začala jsem se více zajímat o výchovu předškolních dětí, jak jim umožnit to nejlepší vzdělání s ohledem na jejich individualitu, jak je podporovat v zájmech a udržet si zdravou autoritu.

Spolupracuji s širokým týmem odborníků, kteří se profesně zabývají péči a výchově dětí a společně vám chceme nabídnout virtuální prostor, ZÁKLADNU, kde naleznete odpovědi na všechny vaše otázky, které se týkají předškolních dětí. ZÁKLADNU, ze které mohou čerpat, vzdělávat se a porozumět si rodiče, chůvy, i učitelé mateřských škol.

Martina Smolíková
Jsem máma dvou kluků, manželka, kamarádka a podnikatelka. Práce je mým koníčkem, a tak hledám cesty, jak sladit osobní a profesní život. Ráda se podělím o svůj příběh a pomůžu vám v rozvoji, uplatnění a sebepoznání. Můj příběh si můžete přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů