Chůvy ve filmu: která je jako vy?

Hlídání dětí nabízí mnoho komických situací a filmaři to vědí. Zamyslete se a určitě si na nějaký film nebo seriál o chůvách vzpomenete. Být chůvou na filmovém plátně je povětšinou spojeno s klišé, kdy se děj točí okolo milostného vzplanutí chůvy a pána domu. Nebo vymýšlení naschválů dětí nebohé chůvě, která ale zatne zuby a děti si ji nakonec zamilují. Připomíná vám to něco?

Tyhle chůvy z obrazovek musíte znát

Chůva Fran Fine je prostě fajn

Spolu s Marry Poppins nejznámější chůva pod sluncem. Chůva k pohledání v podání Fran Drescher je evergreenem, opakování na našich obrazovkách se jí dostalo nespočet a její pronikavý hlas známe více než důvěrně. Ano, dějová linka je tak trochu červená knihovna, ale to vůbec nevadí. Chůva k pohledání je vtipná a výstřední. Strhává na sebe pozornost oblečením, obřím účesem i svým bezprostředním chováním, které není pro „správnou“ chůvu obvyklé. Děti vychovává/nevychovává, spíše jim naslouchá, je jejich kamarádkou a ty ji za to milují.

Typ chůvy: tolerantní, upřímná, kamarádská, trhlá.

Marry Poppins: supercalifragilisticexpalidociousNÍ

Chůva všech chův. Poppins je synonymem pro milující, laskavou a pečující chůvu. Ano, Marry Poppins byl muzikál s velkou dávkou fantazy, navíc natočený v 60. letech, ale je prvním výrazným zpracováním chůvy jako ústřední postavy. Příběh o Marry je zasazený do Londýna r. 1910 a je plný fantazie a bláznivých nápadů. Když o vás tedy někdo prohlásí, že jste „hotová Marry Poppins“, věřte, že je to ta největší pochvala. Jestli se vám starší snímky nelíbí, můžete shlédnout novější počin od Disneyho z roku 2018 s názvem Marry Poppins se vrací s Emily Blunt v hlavní roli.

Typ chůvy: milá, kouzelná, pečující a magická.

Chcete se stát profi chůvou, trávit čas s dětmi a učit je objevovat svět? Přidejte se k facebookové skupině s nabídkami práce a staňte se druhou Marry Poppins 🙂.

Mužské chůvy: kdo je mazanější?

Filmy, kde se ne z vlastní vůle muži stávají profesionálními chůvami, tu nesmí chybět. Zde žádný milostný propletenec nehledejte, hlavním posláním těchto filmů je pobavit a zjistit, jak vynalézavé děti dokážou být a jak mazaní jsou muži v roli chův.

Táta v sukni

Z mužských chův odkrývá nejcitlivější příběh. Táta, který nemůže být se svými dětmi ví, jak si jejich blízkost zajistit (i za cenu, že si obleče punčocháče). Film z roku 1993 s Robinem Williamsem je klasika.

Typ chůvy: Ta nejlepší, je to jejich táta. Vynalézavý, milující, trpělivý, učenlivý.

Policajt ze školky

Akční komedie, kde Arnold Schwarzenegger jako hlavní postava začne v přestrojení učit ve školce, aby vyřešil svůj případ. Na starosti tak má partu rozdováděných děti.

Typ chůvy: akční, pohotový, svéráz.

Pan chůva, neboli osobní strážce

Film podobného ražení jako výše jmenovaný. Hulk Hogan je povolán jako chůva do rodiny bohatého podnikatele, vynálezce čipu. Úkolem „chůvy“ je ochránit děti a rodinu a také čip před odcizením. Film je klasickým kdo s koho. Vydrží to déle Hulk nebo děti?

Typ chůvy: nebojácný, trpělivý, silný.

Z filmu pro děti stojí za zmínku film Kouzelná chůva a velký třesk z roku 2010 nebo film Kouzelná chůva Nanny McPhee z roku 2005. Chůvy jsou zkrátka oblíbené, jak u dětí, u rodičů, tak u filmových producentů.

Už přemýšlíte, které filmy vyberete? A jak to máte, která filmová chůva jste právě vy? Našla jste se? Napište nám na info@vseprochuvy.cz.

Lucie Marková
Redaktorka | Specialistka marketingu | Copywriter
Komentáře
  1. Ivana napsal:

    Tak já jsem Fran Fine tolerantní, kamarádská, upřímná, trhlá, ale i Marry Poppins, milá, pečující. Táta v sukni? I z toho něco mám. Vynalézavá, trpělivá. Ale ještě důsledná, předvídavá, používám srdíčko, instinkt a snažím se vytvořit v dětech pocit bezpečí, důvěry a dávat jim mnoho lásky. Bohužel, setkávám se s tím, že rodiče nedokáži dát najevo lásku i když své děti milují.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů