Geocatching: výlety za poklady s dětmi

Kešky jsou ukryté všude, na místech kolem nichž chodíte do školky, školy nebo práce a přesto o nich nevíte. Jsou to takové ukryté poklady, které čekají na objevení. A koho by nelákalo hledání pokladu?

Co je to Geocatching?

Geocatching je vlastně geolokační hra, jejímž cílem je nalezení schránky (kešky) s logbookem, tužkou a krabičkou s jakýmkoli malým předmětem. Potřebujete jen chuť objevovat, appku v mobilu a jde se hledat. Cílem je pomocí GPS kešku najít, zapsat se do logbooku a svůj úlovek skrz appku zapsat. Stejně jako se zapíšete do notýsku – logbooku ve schránce.

Když vás to chytne, můžete soutěžit s ostatními hledači a soutěžit v počtu nasbíraných keší nebo v obtížnosti hledané kešky. Pro začátečníky stačí obyčejná keška, dá se ale hledat např. Multicache, na jejichž prvním stanovišti dostanete indicie k objevení dalšího úkrytu, takových stanovišť může být třeba i pět.

Keška: to je oč tu běží

Co je to keška? Voděodolná plastová schránka, velká tak, aby se do ní vešel deník s tužkou. Ten je vždy uvnitř schránky. V kešce je také největší lákadlo pro děti, drobnosti nebo hračky, někdy i na výměnu. Při hledání s dětmi jsme našli různé velikosti schránek, v menších jsme často nacházeli třeba figurky z Kinder vajíček, do větších se dá skrýt i plyšová hračka nebo knížka. To se nám zatím nepoštěstilo.

Jak začít s hledáním?

Stáhněte si appku Geocatching. Polohovací služby v mobilu (GPS) musí být zapnuté, aby aplikace upozornila na kešku ve vašem okolí. A pak už si stačí naplánovat procházku nebo výlet za tajemnou schránkou. U popisu kešky je vždy i něco málo z historie místa, kde je ukryta nebo nějaká zajímavost. Všechno důležité najdete na www.geocaching.com, oficiálních stránkách hry. Na webu má každá keška svou vlastní stránku, kde jsou všechny informace k jejímu objevení.

Hledání pokladů s dětmi

Nápad vzít děti na procházku a přitom najít ukrytý poklad mi připadal perfektní. A taky, že ano. Jen při hledání s dítkem ve věku 4 let hledá dle souřadnic kešku stejně rodič sám, s tím je třeba trochu počítat. Ale obsah schránky už rád prozkoumá malý objevitel. Hledání se vším všudy si nejvíce užijí děti školou povinné. Každopádně celý smysl geocatchingu pro děti je v objevování nových míst, odlepení dětí od televize a tabletů, motivace k novým výletům. A to se počítá.

Hledat nebo schovávat?

Zpočátku jsem měla velké oči a chtěla jsem s dětmi pro ostatní nadšence kešky schovávat. To je ale už opravdu pro pokročilejší geocatchery. Pro začátek je nejsnazší být hledačem a nové kešky objevovat. A časem, kdo ví. Tak kdy vyrazíte za pokladem vy?

Lucie Marková
Redaktorka | Specialistka marketingu | Copywriter
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů