-- PROFESIONÁLNÍ CHŮVA --

Ivana Růžičková

Ahoj, jmenuji se Ivana, děti mne oslovují Ivanko, teto, babi. Jsem profesionální chůva se srdíčkem na dlani a dlouholetou praxí.

Nabízím jak trvalé, tak občasné hlídání. Nemám ráda slovo zlobí. Děti nezlobí, ale nudí se.

Jsem trpělivá, důsledná, milující. Preferuji bezpečnost dětí, jejich všestranný rozvoj, spokojenost. A také jednotnou výchovu dítěte s rodinou.

Tel.: 777 513 445    |     E-mail: ruzickova.ivanaml@gmail.com

Kde hlídám: Mariánské Lázně a okolí     |     Koho hlídám: děti 0,5-7 let     |     Cena: 150 Kč/hod./1 dítě
Jsem na:   facebooku     |     Mám profesní kvalifikaci chůvy: ne     |     Mám pedagogické vzdělání: ano 

Proč jsem chůva

Miluji děti, které mne provází mým životem již mnoho let. Děti mě naplňují, odměnou je pro mě jejich objetí, smích a spokojení rodiče. Mám radost, když se děti ke mně těší a je znát posun v jejich rozvoji. Neumím si život bez dětí již představit.


Kdy a kde můžu hlídat

Hlídám jak v rodině, tak u sebe doma v Mariánských lázních a okolí. Bydlím sama, se svým 9 letým trpaslíčím jorkšírkem, který miluje děti, jelikož díky mému hlídání se kolem něj pohybují od jeho jednoho roku. Umožňuji rodičům "odpočinout si od svých zlatíček" tím, že mohou jít na večeři, do kina, prostě strávit spolu večer. Hlídám i přes noc, o víkendech, svátcích, zajistím děti na narozeninách, oslavách a společenských akcích. Pro děti vymýšlím program a postarám se o ně se vším všudy.

Svou domácnost mám přizpůsobenou pro hlídání dětí - velký prostor pro tvoření, hry a spinkání dětí. Kousek ode mne je krásný park s hřištěm jak stvořený na procházky a pobyt venku. Dále s dětmi chodím na kolonádu, do divadla na pohádky, na zmrzlinu, lázeňské oplatky, do kina. Vše závisí na přání rodičů.

Hlídám v domácnosti klienta: ano   |  Hlídám u sebe doma: ano   | Svatby, oslavy, společenské akce: ano 
Všední dny: ano   |   Víkendy a státní svátky: ano  |   V noci: ano


Jaké mám zkušenosti 

Zkušenosti mám s dětmi od půl roku do 8 let. Pečuji i o sourozence. Pracovala jsem 18 let jako učitelka v MŠ, 8 let jako profesionální chůva, absolvovala jsem v rámci studia praxi v družině, dětském domově a internátě.

Mám zkušenosti s hlídáním dětí se specifickými potřebami: ADHD, porucha soustředěnosti a hyperaktivita, autismus, logopedie, lehké pohybové postižení, dyslexie, dysgrafie, činnosti s levákem, vztekání až sebepoškozování, vybíravost v jídle, jiné poruchy chování, slovní vybavenost, atopický ekzém, diabetes 1. stupně, alergie na laktózu

Nemluvňata: 8 let  |   Batolata: 8 let   |   Předškoláci: 18 let   |   Dětský školní věk: 7 let   |  Náctiletí: 0 let     


Mé kurzy a vzdělání

Mám vystudovanou Střední odbornou školu Pedagogickou Karlovy Vary - obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. Toto vzdělání mě plně opravňuje vykonávat činnost profesionální chůvy dle zákona.

Mám základy z poskytování první pomoci nabyté praxí nejen u vlastních dětí. Pečovala jsem o diabetika 1. stupně a dítě s celiakií.

Dosažené vzdělání: SŠ   |   Profesní kvalifikace Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky: ne   |   
Kurz poskytování první pomoci dítěti: ne (nahrazeno studiem na SŠ a periodickým školením v MŠ)

Další odborné kurzy:
Mnoho kurzů v rámci sebevzdělávání učitelky v MŠ - výtvarný rozvoj, hudební rozvoj, pracovní rozvoj, tělesný rozvoj, neustálé sebevzdělávání


Jaké mám dovednosti a zájmy

Jsem veselá, milující, hravá, trpělivá, důsledná, pečující. Miluji přírodu, procházky se svým pejskem. Ráda abstraktně maluji, píši básně, vyrábím dárky, zpívám, tančím, vše pro radost. Zajímám se o psychologii dítěte a vzdělávám se v tomto oboru. Dělá mě šťastnou, když mohu potěšit druhé.

Aktivní řidič: ne (mohu dojíždět vlakem nebo autobusem cca do 10 km)


Můžu pomoci s doučováním 

Podporuji děti ve správné komunikaci, můžu pomoci také s logopedií.


Reference mých klientů

Ivča u nás hlídala dcerku 3,5 roku. Nevadilo jí dojíždět vlakem do Plané u Mariánských Lázní. Vždy měla pro dcerku připravené různé činnosti, ale improvizovala podle nálady dítěte. Vždy Valinku motivovala, ale nenutila. Používala k vytváření různé zajímavé techniky, tancovaly, zpívaly, hrály divadlo. Ve výchově jsme byly jednotné a radila mi, na čem mám s dcerkou pracovat. Stala se členem naší rodiny, nadále se stýkáme a občasně ještě hlídá, jelikož Valinka chodí již do MŠ. Ale je mezi nimi silné citové pouto. Ivanku vřele doporučuji.
Jaroslava Szegecsová
Jako chůva u nás Ivča působí 3 roky. Využívám ji občasně, jak ve všední den, o svátcích, přes víkend, přes noc, na oslavách i svátcích. Máme ji moc rádi. Vždy je ochotná a já vím, že mé děti 3 a 8 let jsou u ní v bezpečí. Je to profesionální chůva, určitě doporučuji.
Kateřina Oračková
S Ivčou se známe teprve dva měsíce, ale hned jsem poznala, že je pro mé děti ta pravá. Je upřímná, veselá a žije pro děti. Chlapeček se mi narodil v 8. měsíci a Ivanka mi dává mnoho užitečných rad. Kubíček 2,5 a Valinka 4 roky si ji hned oblíbili. Hlídá jak u nás, tak doma. Zatím občasně, ale do budoucna určitě trvale. Moc doporučuji. Je to chůva se srdíčkem na dlani.
Barbora Fišerová

Ceník

150 Kč
1 hodina = 1 dítě
180 Kč
1 hodina = 1 dítě
180 Kč
1 hodina = 2 děti
200 Kč
1 hodina = 2 děti

Pozn.: Cena i dohodou.


Fotogalerie 

V případě zájmu se neváhejte na mě obrátit.

Tel. 775  513 445   |   E-mail: ruzickova.ivanaml@gmail.com